Atrakcje w Świnoujściu

Atrakcje w Świnoujściu Atrakcje w okolicy Wydarzenia

DAWNY RATUSZ - Pl. Rybaka 1
Dziś w danym ratuszu znajduje się siedziba Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W nim można poznać, historię rybołówstwa, dzieje miasta i regionu, stare przyrządy nawigacyjne oraz liczne okazy fauny morskiej. Miejsce wielu wystaw.

FORT ZACHODNI
Fort pruskiej twierdzy Świnoujście stanowił niegdyś jedno z czterech dzieł fortecznych, wzniesionych u ujścia Świny i przeznaczonych do obrony tutejszej twierdzy. Został wybudowany w latach 1856-1861 i przeznaczony był przede wszystkim do obrony portu przed wrogimi okrętami. W swojej historii był wielokrotnie modernizowany a po wojnie do 1962 roku stacjonowały tam wojska radzieckie.

FORT ANIOŁA - ul. Jachtowa dz. 158
Muzeum architektury militarnej. Zbudowany w latach 1854-1858, za czasów panowania króla pruskiego Frederyka Wilhelma IV jako punkt artyleryjsko - obserwacyjny Twierdzy Świnoujście. Powstał na wzór Mauzoleum Hadriana, dzisiejszy Zamek Św. Anioła w Rzymie.

KOŚCIÓŁ PW. CHRYSTUSA KRÓLA Z XVIII WIEKU - Pl. Kościelny 1
Kościół został wzniesiony na miejscu gotyckiej świątyni. W nawie głównej drewniany model statku-korwety z 1881 podwieszony do sufitu.

KOŚCIÓŁ PW. NMP GWIAZDY MORZA 'STELLA MARIS' - Piastowska 11
Neogotycka światynia z końca XIX stulecia - do II wojny światowej jedyny kościół katolicki w Świnoujściu; we wnętrzu witraże o dużej wartości artystycznej.

WIEŻA WIDOKOWA - ul. Paderewskiego 7
Jest to wieża po byłym kościele protestanckim pw. Marcin Lutra, zniszczonym pod koniec II wojny światowej.

LATARNIA MORSKA
Powstała w 1858 roku. Najwyższa nad Bałtykiem (68 m), na szczycie znajduje sie taras widokowy, wystawa latarnictwa i ratownictwa morskiego.

FALOCHRONY
Zbudowane na początku XIX wieku. Zachodni posiada najbardziej rozpoznawalny znak nawigacyjny w kształcie wiatraka. Wschodni o długości przeszło 1400 metrów jest najdłuższym falochronem kamiennym w Europie.

PARK ZDROJOWY
Założony w XIX w. według projektu architekta ogrodów królewskich m.in. w Berlinie i Poczdamie - Petera Josefa Lene. Znajduje się w nim liczna roślinnoścć śródziemnomorska ze starodrzewiem liczącym ok. 150 lat.

lewy slider
prawy slider