Atrakcje w okolicy

Atrakcje w Świnoujściu Atrakcje w okolicy Wydarzenia

OSTOJA PTAKÓW - wyspa Karsibór
Enklawa dzikiego ptactwa, posiadająca rangę europejską, obserwuje się tu około 140 gatunków ptaków.

BASEN U-BOTÓW - wyspa Karsibór
Pozostałość po przystani dla łodzi podwodnych z okresu II wojny światowej. Dziś korzystają z tego miejsca przede wszystkim żeglarze, turyści i wędkarze.

POMNIK LOTNIKÓW RAF
Pomnik poświęcony lotnikom RAF-u zestrzelonych w kwietniu 1945 roku podczas nalotu dywanowego na obiekty portowe.

JEZIORO TURKUSOWE
Jezioro swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody, która nadaje mu niepowtarzalny charakter i jednocześnie stanowi magnes przyciągający niezliczone rzesze turystów. Ta bajeczna turkusowa barwa powstaje na skutek odbicia promieni świetlnych od wody zawierającej związki wapnia oraz białego wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po działającej tu do lat 50-tych odkrywkowej kopalni kredy.

MIĘDZYZDROJE
Jedna z najbardziej znanych nadmorskich kurortów. Plaża w Międzyzdrojach może nie jest szeroka, jednak czysty i drobny piasek oraz widok na międzyzdrojskie klifowe wzgórza i obecność mola, w dużej mierze stanowią o jej atrakcyjności. Warto również odwiedzić molo, które sięga w morze na 395 m. Tradycje międzyzdrojskiego mola sięgają roku 1906.

WOLIŃSKI PARK NARODOWY
Woliński Park Narodowy położony na terenie wyspy Wolin stanowi niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych Międzyzdrojów. Na obszarze Parku i w sąsiedztwie jego granic znajdują się ślady pozostałości grodzisk i miejsc związanych z osadnictwem z czasów historycznych.

lewy slider
prawy slider