Wydarzenia w Świnoujściu

Atrakcje w Świnoujściu Atrakcje w okolicy Wydarzenia

BIEG KONSTYTUCJI 3-GO MAJA - maj
Zawody organizowane dla upamiętnienia uchwalenia konstytucji 3 Maja. Zawody są adresowane zarówno do dzieci z przedszkoli, ze szkół podstawowych jak i osób dorosłych. Biegi odbywają się na różnych dystansach dostosowanych do wieku i umiejętności

DNI MORZA - czerwiec
Impreza plenerowa obchodzona zwykle w czerwcowy weekend. Na program Dni Morza składają się llczne koncerty, wystawyo charakterze morskim, zabawy i konkursy dla dzieci. Imprezie zawsze towarzyszy jarmark z bogatą ofertą. W trakcie Dni Morza swoje święto obchodzi Marynarka Wojenna podczas których można podziwiać pięknie udekorowane okręty.

ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE - od czerwca do sierpnia
Koncerty w kościele Chrystusa Króla na organach z 1927 z udziałem wybitnych organistów krajowych i zagranicznych. Stanowią one popularyzację muzyki organowej i klasycznej, od dawnej po współczesną. Urozmaiceniem Festiwalu są koncerty organowe połączone z innymi instrumentami.

FAMA - sierpień
Festiwal Fama to jedyne w Polsce artystyczne wydarzenie, które prezentuje i promuje młodych utalentowanych twórców. Łączy on zespoły muzyczne wszystkich gatunków, jak i artystów zajmującymi się innymi dziedzinami sztuki . Program Famy to: prezentacja autorskiego dorobku uczestników, realizacja projektów premierowych, sekcje warsztatowe w poszczególnych dziedzinach, prezentacja wybitnych artystów sceny polskiej i światowej.

FESTIWAL PIOSENKI MORSKIEJ - sierpień
Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak” jest to jeden z najstarszych tego typu festiwali w Polsce. Piosenka morska brzmi nie tylko ze sceny, ale również z pokładu żaglowców. Całości dopełnia jarmark oraz konkursy i zabawy dla dzieci.

SAIL ŚWINOUJŚCIE - sierpień
Piękne jednostki polskie i zagraniczne, szum żagli, świst want, piosenka morska rozbrzmiewająca na każdym kroku, takie atrakcje towarzyszą Sail Świnoujście. Podczas rejsów w morze można obserwować żeglarzy przy pracy ale nie tylko, niejednokrotnie pasażerowie są proszeni o pomoc w stawianiu żagli. Sail Świnoujście odbywa się przy dźwiękach szant i piosenki morskiej w ramach organizowanego w tym samym czasie Sail Świnoujście. Jest to impreza adresowana do całych rodzin.

lewy slider
prawy slider